Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Chřiby
Ze Salaše do Salaše přes tři památníky, nespočet skal a jednu kešku.

Salaš točna; bus-Oběti salašské tragédie-U Padlých-Salašská hájovna-Památník partyzánů-Pomník padlých partyzánů-Poscaná skála-Ovčácká skála-Pod Vlčákem-Zavěšené skály-Pod pěknou horou-Buchlovský kámen-Nová louka-Svobody-Dubový díl-Pustý vrch-Salaš hřiště; bus
 
Charakteristika trasy  (Modrá, přerušovaná linka v mapách je trasa vytvořená v plánovači a šedá linka je trasa, po které jsem skutečně šel.)  
Trasa měří 18km a vede po lesních cestách (i asfaltových), chodnících a přímo lesem. Většinu trasy jsem šel po turisticky značených cestách, ze kterých jsem si "odskakoval" k jednotlivým skalám. Tyto "odskoky" byly fyzicky hodně náročné. Při hledání jednotlivých skal mi byla GPS užitečná, ale jinak si myslím, že zabloudění nehrozí. Výhled byl jen v okolí bodu 10.

Ještě několik poznámek
Mapa celé trasy

1.  K Ovčácké skále bod D lze jít (a je to lepší) z bodu 7. Protože jsem tento nevýrazný chodníček (obr. 1) přehlédl, došel jsem až do bodu 8 a pak se ke skále vracel po v mapě nezakreslených cestách (šedá linka).

2.  Pokud nemáte nějaký vážný důvod vylézt si na Pustý vrch bod F , tak tam ani nechoďte. Na jeho vrcholu nic zajímavého není, jak je patrno z obrázku 2, nepočítám-li mezi zajímavosti trávu až po pás a klíšťata.

     Fotka Fotka

Památník obětem salašské tragédie   bod 2;   Celá trasa   Zde, na Fotka Fotka konci války bylo zvražděno, za ne zcela vyjasněných okolností, 20 obyvatel Salaše. Více o této tragédii je ZDE

Salašská hájovna + památník    bod 3;    Celá trasa    Pěkné místo Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka k odpočinku, i když je poněkud brzy po startu. Asi 30m od přístřešku je památník partyzánům.

Pomníček za Tománkovou hájenkou    bod 4;    Celá trasa   Někde tady Fotka Fotka položili své životy dva partyzáni.

Moc skal   body 5 - 6;   Celá trasa   V tomto místě Fotka Fotka Fotka Fotka je různých skalisek víc než uvádí mapa, tak jsem to tam prolozil křížem krážem jak znázorňuje šedá linka v mapce. Následující fotky ukazují něco z toho co je tam k vidění. Mi se nejvíce líbila v mapě nezakreslená skála z bodu B. Když jsem na ni totiž koukal zespodu, připomínala mi hradní věž, obr. 1.

Tato část túry byla fyzicky nejnamáhavější. Ze žluté jsem odbočil v bodě 5. Potok, který jsem musel překonat měl vody malinko, zato jeho břehy byly hodně strmé a vysoké. Když jsem pak vylezl nahoru do bodu B byla tam v mapě nezakreslená cesta, po které jsem pokračoval dál. (Předpokládám, že začíná někde kolem bodu A, ale nezjišťoval jsem to a pokud bych šel znovu, zkusil bych jít po ní.) Kolem bodu C jsem narazil na další cestu, která mne přes bod 6 přivedla zpět na žlutou. Přechod přes potok zde byl bezproblémový.

V této části túry se mi dost často údaje z GPS rozcházely s mapou.Skály   body 9 a E;   Celá trasa   Zatímco u skály Fotka Fotka v bodě 9 skutečnost, mapa i GPS byly ve shodě, u další skály bod E už se jejich názory rozscházely - tam kde ze země čouhalo skalisko v mapě nebylo nakreslené a tam kde bylo v mapě nakreslené, zase nečouhalo ze země.

Celkem jsem tam našel dvě skaliska. To první z bodu 9 je na obr. 1 a to druhé, které neumím přesně lokalizovat, je na obrázku 2.Buchlovské kameny   bod 11 a 12;   Celá trasa    Pominu-li přilehlý Fotka Fotka Fotka vršek, tak tyto kameny jsou dva - Velký a Malý. Na Velkém, bod 11 , obr. 1, je pamětní deska obr. 2 a líbil se mi víc. Málý v bodě 12 je na třetím obrázku.

Keška       Celá trasa    Našel jsem ji, Fotka Fotka aniž jsem se o to snažil. A protože je moc pěkná, tak jsem ji vyfotil a můžete se potěšit pohledem na ni také. Kde ji najdete v terénu, samozřejmě neřeknu.


A   t o t o   j e       E n d