Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Chřiby
Vršky, skály a jiné zajímavosti mezi Koryčany a Bohuslavicemi

Koryčany náměstí; bus-Koryčany židovský hřbitov-Kopaniny-Češky-Pod Železňákem-Velká ostrá-Kalíšek-Malá ostrá-kóta 452-kóta 486-partyzánský bunkr-Lenivá hora-Pomník letcům skupiny Carbon-Bohuslavice pomník nosníku-Bohuslavice; bus/žst
 
Charakteristika trasy  (Modrá, přerušovaná linka v mapách je trasa vytvořená v plánovači a šedá linka je trasa, po které jsem skutečně šel.)  
Trasa měří 16km a vede po lesních cestách, chodnících a přímo lesem. Většina trasy je turisticky neznačená a v některých úsecích docela náročná na orientaci, proto doporučuji GPS. Nějaké výhledy jsou kolem bodu 3, jinak nic. Po fyzické stránce ji řadím k průměrným, nepříjemné byly části, kde jsem musel jít vzrostlou trávou a měl obavy, kolika klíšťatům zachutnám.

Ještě několik poznámek
Mapa celé trasy

1.  Do bodu 5 jsem šel po turisticky neznačené cestě. Tato cesta však v některých úsecích již neexistovala a musel jsem jít zarostlou loukou, a také jsem trochu bloudil. Proto, kdybych šel znova, zkusil bych to po žluté turistické značce

2.  Část mezi body 7 a 9 byla hodně zarostlá a křižující cesta v bodě 8 neexistuje.

3.  Odbočka na Velkou Ostrou v bodě 10 již není. Místo ní je tam plot lesní školky, kterou je nutné obejít a pak projít přímo lesem.

4.  Od památníku v bodu 20 jsem šel po kraji pole - obr. 1, a když pak kraj zmizel, nezbylo mi, než jít přímo řepkou - obr. 2, která tam byla zasetá.

     Fotka Fotka

Židovský hřbitov   bod 2;   Celá trasa   Mou první Fotka Fotka Fotka zastávkou se stal židovský hřbitov v Koryčanech. Byl zarostlý vysokou travou, ale já měl štěstí, že to ráno před mým příchodem v ní nějaká dobrá duše prosekala chodník - pokosená tráva ještě nestihla ani zvadnout.

Z hlavní cesty odbočuje ke hřbitovu ulička, ze které je pak, téměř na jejím konci, potřeba odbočit, po kovových schodech (obr. 3), vpravo nahoru - je tam ukazatel.Ropný vrt    bod 6;    Celá trasa    Vzhledem k Fotka tomu, že vrt je hned u cesty tak jsem si jej, přes plot, prohlédl. (Muzeum s tématikou dobývání nafty je v Hodoníně a já jsem se v něm zastavil při této túře).

Velká Ostrá    bod 11;    Celá trasa   Víc než Fotka Fotka skály Velká Ostrá (obr. 1) mne zeujaly v mapě nezakreslené skály, kousek od silnice, bod A (obr. 2).

Kalíšek   bod 14;   Celá trasa   Tento skalní Fotka Fotka Fotka útvar se mi líbil ze všech skalisek této túry nejvíc. Podle mapy jsou v jeho těsné blízkosti také studánka a hraniční kámen. Zatím co kámen jsem našel obr. 3, tak studánku ne.

Partyzánský bunkr    bod C;   Celá trasa   Je to jen Fotka Fotka Fotka Fotka taková maličká jeskyňka a vedou do ní dvě díry - ta vzdálenější, ke které je potřeba zleva obejít "skálu", je větší.

Cesta k bunkru je docela složitá. V bodě 18 je potřeba odbočit k bodu B , ve kterém je opět třeba odbočit vlevo (obr. 4). Lesní cesta pak postupně přechází v téměř neznatelný chodníček a v jednom místě vede přes "příkop" s vyvrácenými stromy. Odbočku v bodě 18 je potřeba si pohlídat. Já jsem ji přešel a zahnul v bodě D . Že tudy cesta nevede, jsem zjistil až dole a pak se pracně škrabal nevlídným terénem k bunkru nahoru.

Lenivá hora   bod E;   Celá trasa    Na tento Fotka Fotka kopeček mne vylákal jeho název. Hora je však naprosto průměrná chřibská hora, a ani jsem na ní nepociťoval větší lenost než je můj standard.

Z bodu 19, podle starších map, vede na Lenivou horu cesta. Nějaká cesta tam sice byla, ale o kus dál přes ni ležely stromy - tak jsem to vzal lesem.Pomníček    bod 20;    Celá trasa    připomínající, že Fotka zde v dubnu 1945 shodilo americké letadlo vojenský materiál místní odbojové skupině CARBON.

Nosník   bod 21;    Celá trasa   Tento nosník Fotka Fotka je také památník, i když jeho vznik byl poněkud kuriózní.


A   t o t o   j e       E n d