Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka

Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Chřiby
Třemi skalami a spoustou lesa až do Osvětiman

Buchlovice, hrad Buchlov rozcestí;bus-Kamenná studánka odbočka-Pod Holým kopcem-Proštípená-Karlova skála-Karlovica-Zbojník-U Zbojniku-Pod Karlovou skálou-Dlouhá řeka-Velká Lipová-Vlčák-Medlovické boří-Nad Spářovy-Osvětimany;bus
 
Charakteristika trasy     Trasa měří 16km. Jde se po lesních cestách, které jsou po bod 9 asfaltové a pak všelijaké. Jen asi polovina trasy vede po turisticky značených cestách, proto doporučuji GPS. S výhledy to není žádná sláva - většina trasy vede lesem. Po fyzické stránce túru řadím k průměrným.

Ještě několik poznámek

1.  V bodě 2 jsem odbočil na docela pěknou, neznačenou cestu. Ta však končila u lesní školky, a to po čem jsem šel pak, už pěkné nebylo, ale prošel jsem. Odměnou mi byl hezký pohled na hrad Buchlov - obr.1.

2.  Z bodu 6 vede ke skále lesem prošlapaný chodník.

3.  V bodě 8 jsem si všimnul, že dole už je vidět cestu po které půjdu, a tak jsem to k ní vzal zkratkou přes les.

4.  V mapě zakreslená cesta z bodu 11 byla nesympaticky zarostlá, proto jsem zahnul na vyježděnou cestu vlevo.

5.  V bodě 13 jsem odbočil k Vlčákovi. Protože od něj vedla v mapě nezakreslená cesta, šel jsem dál po ní.

6.  Medlovické boří - bod 14 - za návštěvu nestojí, nic tam není - obr.2.

7.  Odbočka v bodě 17 je jen přes louku vyjetá cesta - obr.3.

     Fotka Fotka Fotka

Karlova skála   bod 4;   Celá trasa   První ze Fotka Fotka Fotka Fotka tří skal, které jsem navštívil. Přišlo mi zvláštní, že ne až tak moc dlouho přede mnou, tady musela být nějaká slepice, na kterou zde přišly ty ženské věci - obr. 2 a 3.

Karlovica    bod 5    Celá trasa    Je kousek za Fotka Fotka Fotka Karlovou skálou a v mapě nemá jméno. Zato je označena jako vyhlídka, ale stromy v jejím okolí docela ve výhledu brání - obr.3.

Zbojník    bod 7    Celá trasa   A toto Fotka Fotka Fotka Fotka byla poslední skála této túry. Zbojník zde působící nebyl v den mé návštěvy asi ve formě, protože přede mnou zbaběle prchl, zanechávaje své pozorovací křeslo jeho osudu - obr.3 a 4.

Balvan   bod 10;   Celá trasa   Tady jsem si Fotka vlevo v lese všimnul velikého balvanu. Jak jsem k němu šel, tak se najednou z chrastí, cca 10m ode mne, ozval strašný kravál a vyskočilo z něj divoké prase. Za hrozného nadávání se dalo na útěk. Tím svým nadáváním vyplašilo stádo snad deseti srnek, které byly o kousek dál a přidaly se k jeho útěku. Za několik vteřin bylo po všem a opět zavládl klid. Já z toho byl tak vykulený, že i když jsem měl v ruce zaplý fotoaparát zapomněl jsem fotit.


A   t o t o   j e       E n d