Během cesty po hrázi Moravy se na ni prostřídalo několik různých povrchů, ale asfalt mezi nimi nebyl. Pro mé cestovní kolo s pořádně nahuštěnýma pneumatikama mi přišel nejhorší cca 5ti kilometrový úsek kdesi mezi (body 14 a 15). On tam totiž byl jen zpevněný hrubý kámen, co se používá jako základ pod silnice (obr.1), šíleně to drncalo, a nemít sevřené čelisti, vytřepaly by se mi ze zubů všechny plomby. Túra mne nijak nenadchla - těch 27km po hrázi, s jednotvárnou scenerií (obr.2), bylo docela nezáživných. Pokud chcete navštívit soutok Dyje s Moravou a projet si nejen Pohansko, doporučuji raději tuto túru.
Na Pohansku, tedy už při cestě od soutoku do Břeclavi, v bodě 22 je brána v plotě, který není v mapě zakreslen. Při mém příjezdu byla sice otevřená, ale zda se jednalo o náhodu, nebo je otevřená stále, nevím.
Hodonín (Uzavírka přes bod 7 se na kole dala bez problémů projet.) Navštívil jsem zde následující místa:
Muzeum naftového dobývání a geologie - bod 2. Pokud chcete toto muzeum navštívit, tak poté co vystoupíte z vlaku a sejdete do podchodu, zabočte v něm směrem k muzeu - tedy na opačnou stranu než je nádražní budova.
Nový židovský hřbitov - bod 6 Hřbitov je uzamčený a klíček pujčují v kanceláři hřbitovní správy - bod 5. Při mé návštěvě měli pro nemoc zavřeno, a tak jsem mohl nakouknout jen přes bránu a zeď.
Památník synagogy - bod 9. Na místě, kde stávala synagoga, a nyní památníček, je dnes sídliště. Kousek před památníkem synagogy je i neobvykle řešený památník padlým sovětským vojákům obr. 3, bod 8.