Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Jeseníky
aneb
Třiadvacet kilometrů jesenickou mlhou


Staré Město pod Sněžníkem;žst-pěchotní srub StM-S30 "Potok"-Běličkův statek-Krupná sedlo-Kunčická hora rozcestí-Brusinki/Chlupenkovec-Nad Aloisovým pramenem-Aloisův pramen-Medvědí bouda-U Růžové boudy-U Paprsku-Větrov sedlo-Větrov-Malé Vrbno-Kutný vrch sedlo-Branná;žst
 

Charakteristika túry     Túra měří 23km, a co se týče náročnosti, řadím ji mezi průměrné. Zda jsou na trase nějaké výhledy nevím - na loukách jsem nikam neviděl skrz mlhu, a v lese mimo mlhu, zacláněly i stromy, jak je patrno z následujících obrázků. Teplota byla nahoře pod nulou a dole nad nulou. Proto nahoře na kopcích byla jinovatka a zmrzlá zem, no a dole jen bláto bez jinovatky.

     Fotka Fotka

Pastviny     Trasa vede Fotka Fotka přes dvě pastviny obehnané elektrickým ohradníkem. Zda jsem na nich byl sám, nebo i jiný dobytek nevím - i zde byla hustá mlha.

Střelnice     Cestou jsem Fotka Fotka míjel i střelnici pro divoká prasata. Žádné lepší vysvětlení, pro to co je na následujícíh fotkách totiž, nemám.

Medvědí bouda  (bod 5)   Je pěkná, Fotka Fotka Fotka alespoň z venku, uvnitř jsem nebyl. Nejvíce mne však zaujala cedulka z druhého obrázku. Kdyby tam bylo napsáno WC, tak si toho ani nevšimnu, ale pisoár? Tak jsem to šel prozkoumat, a on tam opravdu pisoár byl, i když poněkud svérázný, jak ukazuje třetí obrázek.

Vánoční stromky     Do Štědrého dne Fotka Fotka chyběl jen týden, a tak pavoučci už své vánoční stromečky měly ozdobené.

Větrov  (bod 12)   Tuto horu jsem Fotka do tůry zařadil ze zvědavosti. Chtěl jsem totiž zjistit jak pokročila stavba tamní rozhledny od ledna, kdy jsem tam byl naposled. Jak je vidno z obrázku, moc jsem toho nezjistil. Mlha je holt mlha. Naštěstí má tato rozhledna, jež zove se Dalimilova, své www stránky.

Malé Vrbno     Pakliže v Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka bodě 8 jsem měl pocit smutku z opuštěných a zdevastovaných budov po nějaké zemědělské farmě (obr. 1), pak po příchodu do bodu 9 ve mně převládl pocit zmaru a marnosti.

Ostře sledovaná lesní cesta     Fotka


A   t o t o   j e       E n d