Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Beskydy
Morávka střed;parkoviště-Pod Malým Travným-Památník a bunkr partyzánů-Malý Travný-Travný-Kozlanka-Na Přelači;háj-Morávka střed;parkoviště
 Charakteristika túry     Túru řadím mezi lehčí. Téměř celá vede po turisticky neznačených cestách (bývavaly časy, kdy se tam chodilo po zelené a modré turistické značce) a převážně lesem. Výhledy byly jen na počátku a konci túry.

Pokud budete mít sebou pejska, tak v úseku mezi body 5 a 8 ochranáři chtějí, aby byl na vodítku a nemohl honit tetřva hlušce. Z bodu 12 se jde po trávě přes louku - chodník nebylo prakticky vidět.Pomníček partyzánů a bunkr     Na prvních Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka fotkách je pomníček padlým partyzánům a informační tabule z bodu 3. Pokud chcete sejít dolů ke zbytku bunkru je potřeba v bodě 2, ještě před informační tabulí, která je v mapě zakreslena nepřesně, opustit cestu a začít sestupovat dolů. Po chvíli uvidíte na stromě značku ze čtvrtého obrázku, která označuje místo s bunkrem. No, a to co z bunkru zbylo je na posledních dvou fotkách.

Travný   (bod 7)    Nejvyšší bod Fotka Fotka Fotka této túry. Kříž, který tam je, byl ulomen a opřen o torzo kmenu.


A   t o t o   j e       E n d