Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Staré Město-Paprsek-Smrk;hraničník-Ramzová
 

Charakteristika túry     Fyzicky nenáročná, ale hezká trasa. Až po Smrk-hraničník (bod 8) je na trase spousta hezkých výhledů, poté až do Petříkova vede trasa údolím kolem potoka a po průchodu Petříkovem se jde přes krátké, mírné stoupání do Ramzové. Upravené běžecké trasy začínaly v bodě 3 a končily až v Petříkově.

Počasí jsem měl více než ideální, proto túru řadím k těm nezapomenutelným.Počasí     Aladin, jehož předpověďmi Fotka Fotka počasí se při plánování svých túr řídím, sliboval sluníčko a modrou oblohu. Realita, kterou jsem procházel, však byla zcela jiná - šedá obloha a převalující se mlhy.
Jak jsem však stoupal výš a výše, začínalo skrz mlhu prosvítat sluníčko a modrá obloha. Fotka Fotka
A pak se to stalo. Koukám před sebe - jdu do pohádky, Fotka
koukám za sebe - přicházím z pohádky. Fotka
Kouknu vlevo - krása, Fotka
kouknu vpravo - nádhera. Fotka

Rozhledna  (bod 3)   Když jsem se blížil Fotka Fotka k vrcholu Větrova, zaujalo mne tam "něco" co připomínalo rozhlednu, ale na rozhlednu to bylo zase příliš nízké. Až, když jsem přišel blíž, zjistil jsem, že to "něco" je opravdu rodící se rozhledna.

Paprsek  (bod 4)   Areál Paprsku byl plný - Fotka Fotka jen tamní kaplička zela prázdnotou.

Hlava     Když jsem přišel do Fotka bodu 10, čučel na mne ze studánky vodník. Tak jsem k němu zašel. K mému údivu to nebyla studánka, ale pařez a tak vlastně nevím, kdo na mne z pařezu koukal, protože o vodníku pařezovém mi není nic známo.

Ramzová     Každá pohádka má Fotka svůj konec. Tato má, skončila příchodem do Ramzové. A tak stejně jako ráno ve Starém Městě, i zde obloha byla šedá a mlhy se převalovaly po krajině.


A   t o t o   j e       E n d