Z a j í m a v o s t i   z   t o u l e k

Z Ostravice přes Smrk do Ostravice
 


Drak a princezna             Na samém počátku túry, ještě v Ostravici, na mne z plotu podezřívavě koukal drak, hlídající cestu k princezně se zlatou hvězdou.Fotka Fotka Když však uviděl mé šediny, nejspíš dospěl k závěru, že princ už jsem byl a s přátelským úsměvem a obláčkem dýmu nad levou nosní dírkou, mne propustil.

S princeznou to bylo horší. Mé šediny v ní důvěru zjevně nevzbudily, a tak, pro jistotu, vystrčila ze své jeskyně jen hlavu.

Tímto svým postojem k mé osobě, této osobě samozřejmě zalichotila a potěšila její, věkem utrmácené, libido.
Cesta    Od princezny mě nohy vedly cestou - necestou, přes potoky, a řeky chyběly, dál a dál na horu a Barabskýma cestama i tajemnými lesy zase dolů.Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka


Pomníčky      Téměř na vrcholu Smrku jsou dva pomníčky věnované dvěma lidem, dvěma životním stylům. První patří Johnu Lennonvi, druhý Janu Palachovi. Fotka Fotka Fotka Fotka

První si života užíval a o morálce a ideálech mluvil. Druhý se snažil morálku a ideály žít.

První zemřel aniž chtěl - narazil na šílence. Druhý zemřel dobrovolně, aby dokázal, že to s morálkou a ideály ve svém životě myslí vážně.

U prvního pomníčku jsem se zastavil. U druhého jsem postál - bylo u něj nad čím přemýšlet.
Vodopády Bučacího potoka   (Bod 9)    Bučací - zajímavý název, Fotka Fotka aspoň pro mne. Nenašel jsem co vlastně znamená, znamená-li vůbec něco. Já v něm slyším bučení.

Vlastní vodopády jsou kaskádové a na naše malé Beskydy docela veliké.
Liščí stezka       Do Ostravice jsem se chtěl vrátit Liščí stezkou. Ve Skalce jsem se na ni napojil a ztracen jsem byl dřív, než jsem tuto osadu opustil. Fotka On totiž chodník, po kterém jsem obcházel jezírko, mne přivedl na kótu 613, která se jmenuje stejně jako osada, tedy opět Skalka. Fotky 1 a 2.

Protože se nerad vracím, vydal jsem se lesem k blízkému vleku, abych se zase mohl napojit na ztracenou Líščí stezku. Přitom jsem narazil na potrubí vynořující se z pravého obzoru a zanořující se za obzor levý.

Asi uznáte, že zakopávat o potrubí procházející si, jen tak, lesem, od nedohledna do nedohledna není běžný zážitek. Obrázek 3 a 4.

Poslední fotka je něco pro záhadology. Při toulání používám ve smartphonu aplikaci mapy.cz. Když jsem se pohyboval v okolí kóty 613 přestala mi v těchto mapách pracovat navigace a stopař, který je jejich součástí.

Fotka Snažil jsem se navigaci znovu rozchodit, včetně úplného vypnutí a nového zapnutí smartphonu, ale nepovedlo se. Tak jsem se na ni vyignoroval.

K mému překvapení, když jsem došel k vleku, začaly navigace i stopař sami od sebe opět fungovat.

Z poslední fotky je tedy patrno, kde, proti svým zvyklostem, mne navigace nechala na holičkách. Fotka Fotka Fotka
Ráj dřevěných soch  (Bod 15)    Toto bylo poslední místo, které jsem chtěl navštívit a moc se mi tam líbilo. Fotka Fotka Fotka Fotka Fotka


Na úplný závěr jedna dobrá zpráva - houby rostou    Fotka FotkaFotka Fotka


A   t o t o   j e       E n d